יום א', יא’ בתמוז תשע”ח
פעילות המשלבת סרטון של "לקט ישראל" על צרכנות נבונה בקניות לפסח ושאלות העוסקות בחישובים במספרים גדולים

סרטון מקסים (באורך דקה וחצי) העוסק בקניות לפסח ובצרכנות נבונה. קניות לפסחהמלצה:לתת לילדים לצפות פעם ראשונה באופן רציף.הצעות לשאלות:כמה עולה בקבוק שתיה אחד במבצע?כמה ק"ג אוכל נזרקו לאשפה בשנה האחרונה?כמה טונות של מזון מייצרים בארץ? כמה קילוגרמים?כמה ארוחות נזרקות לפח בכל חודש בשוק המוסדי?כתבו דוגמה מספרית המדגימה את העלייה של הכנסות הסופרים מדי שנהחשבו מה מחיר מארז שקיות תפוצ'יפס , כמה עולה שקית אחת, ומה מחיר גרם אחד של תפוצ'יפס...להקרין את הסרטון שוב, ולתת לילדים למצוא את הנתונים בסרטון ולפתור.חג שמח!